Proč Gin?

Někdy na jaře 2017 mi poprvé prošla hlavou idea vyrábět vlastní gin. Měl jsem za sebou asi dvouleté období, kdy jsem nebyl spokojen s tím, co dělám, nedokázal jsem to dělat naplno, nedokázal jsem do toho dát srdce. A hledal jsem prostor pro vlastní realizaci. Sešlo se to s obdobím, kdy jsme prodávali dům a já mohl počítat s nějakou korunou do rozjezdu… Vzhledem ke své povaze, ale i k nepříjemným zkušenostem se spoluprací s předchozími partnery jsem přemýšlel o něčem, kde bych nemusel být zavislý na dalších lidech.

V takovém rozpoloženi jsem narazil na reportáž z nově otevírané destilérky na gin v Anglii. Okamžitě mě to jako milovníka ginu nastartovalo a asi tak tři měsíce trvalo hledání technologických, legislativních ekonomických informací abych vůbec věděl, zda má vůbec cenu se tomu věnovat a zda to má šanci na komerční zhodnocení. Potřeboval jsem ne jen zábavu, ale i práci :-).

V létě 2017 jsem se rozhodl. Vše jsem vsadil na jednu kartu a začal se naplno věnovat tomu, v co věřím a o čem jsem přesvědčen, že mne naplní a třeba časem předám i potomkům. Zní to možná nabubřele, ale já to tak cítím.

Co vše jsem musel nastudovat a vyzkoušet možná popíšu jindy. Ani jsem si nedokázal představit co všechno mne čeká. Ale dělám to rád a s nadšením. Každopádně nevýživnější z hlediska získávání zkušeností a vědomostí byly moje výlety do Anglie. V několika destilérkách jsem měl možnost sbírat základní zkušenosti, důležité informace a vypálil jsem tam i svůj úplně první gin. A v letošním létě bude možné můj vlastní gin ochutnat i koupit u nás v Česku.

Sledujte nás v závěrečné fázi budování řemeslného lihovaru pro výrobu ginu!

Bob